AMAÇ: Kepez Belediyesi desteği ve Rating Acadmey iş birliği ile, ileride geleneksel hale dönüşmesi planlanan bir seramik çalıştayı düzenlenmektedir. Antik adı Gyges Burnu olan ve adını Lidya Kralından alan Kepez Burnu Çanakkale’nin önemli değerlerinden birisidir. Bir seramik şehri olan Çanakkale’nin pek de bilinmeyen ama önemli bir tarihi geçmişi olan antik Gyges (Giges), modern Kepez’e dikkat çekmek, ulusal ve uluslararası platformda tanınırlığını sanatı kullanarak arttırmak öncelikli hedefimizdir. Çalıştay sonrasında şekillendirilen ürünler ile, önemli bir sanat eseri birikimi oluşturularak, Çanakkale’nin henüz sahip olmadığı, ileride kurulabilecek bir plastik sanatlar müzesine eser kazandırılmış olacaktır.

KAPSAM: 2018 Troia yılı çerçevesinde de ele alınabilecek ve önemi vurgulanabilecek etkinliğe katılacak sanatçıların, çalıştay süresince antik Troas bölgesi hakkında bilgi edinebilmeleri için bölgedeki antik kentelere geziler düzenlenecektir.

19-21 Nisan 2018 tarihlerinde Rating Academy tarafından düzenlenecek olan “Umut” temalı kongre kapsamındaki karma serginin onur konukları arasında yer alacak olan 8 sanatçının katılacağı çalıştayda, sanatçıların yaratıcılıklarını ve sanat görüşlerini serbest bir üslupta gerçekleştirmeleri beklenmektedir. En az 3 eserin şekillendirileceği süreçte, arzu etmeleri durumunda sanatçılar anı niteliğinde 1 eserlerini yanlarında götürebileceklerdir.

KATILIMCILAR: Davetli 8 sanatçı ile gerçekleştirilecektir.

  • KAMURAN AK
  • KAAN CANDURAN
  • METİN ERTÜRK
  • MÜRŞİT CEMAL ÖZCAN
  • M.BERRİN KAYMAN
  • M.FATİH KARAGÜL
  • TUĞRUL SELÇUK
  • TUBA KORKMAZ

ATÖLYE: Kepez Belediyesi Balık Park Seramik Atölyesi (https://her.is/2mqZ3Fr). Çalıştay süresince belirlenen bir program çerçevesinde ziyaretçilere açık olacaktır. Çalışmalar ve pişirimler atölyede gerçekleştirilecektir.

TAKVİM: 09-18 NİSAN 2018 (10 GÜN)

SERGİ: Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür Sanat Merkezi salonunda 19-28 Nisan 2018 tarihleri arasında çalıştay sergisi gerçekleştirilecektir. Toplam sergi süresi Kongre karma sergisi ile başlayacak ve toplam 10 gün sürecektir.

KÜRATÖRLER:

Önemli / Important

abstracts / özetler

download / indir