RATING ACADEMY ULUSLARARASI GYGES PLASTİK SANATLAR SERGİSİ

19-21 Nisan 2018 tarihlerinde Rating Academy tarafından düzenlenecek olan “Umut” temalı kongre kapsamında plastik sanatlar sergisi düzenlenecektir.

AMAÇ: Sanatın farklı alanlarından sanatçı ve öğrencilerin katılımı ve aynı zamanda eş zamanlı olarak “Umut” temalı konferans sırasında gerçekleştirilecek bildiri sunumları ile entegrasyon sağlanarak, sanat ve bilginin paylaşılıp yayılmasına imkân ve katkı sağlanmış olunacak, sanatta farkındalık oluşturulabilecektir.

KONU: Serbesttir.

ÖLÇÜ: Posta ya da kargo ile yollanacak İki boyutlu çalışmalarda uzun kenar 70 cm., üç boyutlu çalışmalarda 50 cm. den fazla olmamalıdır. Elden teslim edilecek iki ve üç boyutlu eserlerde ise uzun kenar 100 cm. den fazla olmamalıdır.

KATEGORİLER: Katılım; heykel, seramik, resim, özgün baskı, fotoğraf, lif sanatı alanlarına açıktır. Bu branşlarla oluşturulan mekân düzenleme çalışmalarına yer verilmeyecektir.

BAŞVURU: Sergi için başvurular internetten Rating Academy web sayfası üzerinden –Sergi Kayıt Formu doldurularak gerçekleştirilecektir.

En son başvuru tarihi 30 Mart 2018 olup, sergi için kabul edilen eserler en geç 31 Mart 2018 tarihinde ilan edilecektir.

KATILIM ÜCRETİ: Başvuru ücreti 25 Euro (100 TL.) dir. Başvuru ücreti en geç 06 Nisan 2018 tarihine kadar aşağıdaki hesaplardan birine yatırılabilir. Açıklama kısmına “GYGES PLASTİK SANATLAR SERGİSİ” ibaresi yazılmalıdır.

Türk Lirası (TL) Hesabı için:

Hesap Adı: RATING ACADEMY Ar-Ge Yazılım Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Ltd. Şti.,

Banka: Ziraat Bankası

Şube: 813- Kordon/Çanakkale

Hesap No: 77815187-5002

IBAN: TR72 0001 0008 1377 8151 8750 02

EURO Hesabı için:

Hesap Adı: RATING ACADEMY Ar-Ge Yazılım Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Ltd. Şti.,

Banka: Ziraat Bankası

Şube: 813- Kordon/Çanakkale

Hesap No: 77815187-5003

IBAN: TR 4500 0100 0813 7781 5187 5003

SWIFT Kodu: TCZBTR2A

JÜRİ: Sergi ve çalıştaya davetli sanatçılar jüride doğal olarak görev alacaklardır. Jüriler, sergi açılışından önce eserleri değerlendirecekler, başarılı olan eserler ilgili ödüllere layık bulunacaktır.

ÖDÜLLER: Çalıştay sanatçılarının eserleri, kendileri jüri olacakları için değerlendirme dışıdır.

Yurt dışı kişisel sergi ödülü: Uygun esre bulunamamıştır.

Kişisel sergi ödülü:

SULTAN SEVDA KILIÇ

10 gün süre ile Çanakkale’de kişisel sergi. Zamanı ve mekânı ileri bir tarihte belirlenecektir. Serginin dijital kataloğu Rating Academy internet sayfasında yayınlanacaktır. Eserlerin nakliyesi ve diğer masraflar sanatçıya aittir.

Gençlik ödülü: 5 katılımcının eseri ödüle layıl bulunmuştur. Başarılı olan 40 yaş altı 5 katılımcının iştiraki ile Çanakkale’de Rating Academy tarafından düzenlenecek olan karma sergiye katılım ve eserlerin satışı hakkı elde edeceklerdir. Serginin dijital kataloğu Rating Academy internet sayfasında yayınlanacaktır. Eserlerin nakliyesi ve diğer masraflar sanatçılara aittir.

MUSTAFA OĞUZ GÖK

ENGİN ASLAN

SENEM YILMAZ GÜL

ARZU DOĞAN

GÜVEN ÇETİNKAYA

Özel Ödül: Rating Academy’nin “Uluslararası Farkındalık Dergisinde” (JOA) (http://ratingacademy.com.tr/journals/index.php/JoA), sanatçı ve eserleri ile ilgili, kendisinin kaleme alacağı bir makale ücretsiz olarak İngilizce veya Türkçe olarak yayınlanacaktır. Dergi ISSN numaralı olup, yayınlanacak yazılar DOI numaralıdır. Yayın akademik teşvik kriterlerini sağlamaktadır.

ŞENOL ZÜMRÜT

Mansiyon: 5 adet başarılı katılımcıya, belge verilecektir.

RAHŞAN AKARSU

AYŞE BİLİR

BURÇİN ÜNAL

N.GÜL YASA

EFSUN ÖZKIVANÇ

ESER TOPLAMA: Eserler, 01 Nisan- 18 Nisan 2018 tarihleri arasında Fatoş Gökçen MUTLU adına, Cumhuriyet Mahallesi, Sahil Yolu Cd., 17110 Turhan Mildon Kültür Sanat Merkezi, Kepez, Çanakkale adresine, eserlerin zarar görmeyeceği şekilde ambalajlanarak, posta ya da kargo ile yollanmalıdır. İletişim: 0545/4988894

SERGİ: 19-28 Nisan 2018

19 Nisan Umut Kongresi son oturumları bittikten sonra, Turhan Mildon Kültür Sanat Merkezi salonunda karma sergi gerçekleştirilecektir. Sergileme için beyaz badanalı ahşap dikdörtgen prizması biçiminde stand (kaide) ve duvara asma aparatları hazır bulunacaktır.

Sergi konferansın ilk günü başlayarak 28 Nisan tarihinde sona erecek ve toplam 10 gün sürecektir.

ESER İADESİ: Ödül alan eserler geri verilmeyecektir. Ödül almayan sanatçıların eserleri, sergi alanındaki yetkililerden imza karşılığı şahsen elden teslim alınabileceği gibi, başvuru formunda belirtilen adrese ödemeli olarak posta veya kargo ile gönderilecektir.

KÜRATÖRLER: M.Fatih Karagül & M.Berrin Kayman

İLETİŞİM: mfkaragul@comu.edu.tr    0 5338186566

Sergi mekânı: Turhan Mildon Kültür Sanat Merkezi

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Sahil Yolu Cd., 17110 Kepez Belediyesi/Çanakkale Merkez/Çanakkale

Önemli / Important

abstracts / özetler

download / indir